ONUR UYGUN: “İMAMOĞLU KÜFÜR ETTİ”

0
58

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun isminin geçtiğimiz günlerde bir skandala daha karıştığı iddia edilmişti. Ak Partili Meclis Üyesine küfür ettiği yönündeki iddiaları ise Ekrem İmamoğlu net olmayan cevaplarla geçiştirmişti.
Şimdi ise o an yaşandığında Ekrem İmamoğlu’na en yakın olan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Katip Üyesi Onur Uygun, sosyal medya hesapları aracılığı ile o an yaşananları net bir ifade ile paylaştı.
Onur Uygun’un açıklamaları şu şekilde ;

10.02.2020 Tarihinde İBB Meclis Toplantısında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun söylediği küfürler sebebiyle bugün yapılan meclis oturumuna gelip özür dilemesini bekliyordum fakat; gelmediği için konuya açıklık getirme gereği duydum.

Küfür olayı hakkındaki açıklamalarım;

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekilimiz Mehmet Mehmet Tevfik Göksu, meclis toplantısında AK Parti döneminde yapılan icraatları anlatırken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na dönüp “Siz deprem için ne yaptınız?” diye sordu. Mehmet Akif Aşık Kutlu, İmamoğlu’na dönerek “Kayak yaptı başkanım” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da “Kayak g…. girsin” dedi. Başka biri daha “kayak” dedi; ona da “Senin g… de kayak girsin” dedi. Ben de tam o esnada katip üyesi olarak Ekrem İmamoğlu’nun solunda oturuyordum ve bu ifadeleri gayet rahat ve net bir şekilde duydum.

Ekrem İmamoğlu’na yaptığının ayıp olduğunu söyledim. Karşılık olarak bana “Sen kim oluyorsun, haddini bil” dedi. Sonra da “Kim kayakla ilgili bir laf ediyorsa onların hepsinin de g…. girsin” dedi. Ben de terbiyesizlik ediyorsunuz dedim.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun etmiş olduğu küfürleri net bir şekilde duymuş birisi olarak kınıyorum ve yaşanan bu hadiseyi İstanbul halkımızın takdirine bırakıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here