Milyonlarca emekli bekliyor… 2020 emekli ve memur maaşları ne kadar olacak? Emekliler ne kadar ikramiye alacak?.

0
28

2020 emekli ve memur maaşları ne kadar olacak? 2020 emekli ikramiyeleri için takvim belli olurken, emekliler ne kadar ikramiye alacak sorusuna yanıt aranıyor. Emekli maaş zammı ne kadar olacak sorusu milyonlarca vatandaş tarafından sorgulanıyor. Sayıları 12 milyona yaklaşan emekliler, yıl boyunca alabilecekleri ikramiyeler sayesinde rahat bir nefes alacak. Emekli ve memur maaşları Temmuz ayında yeniden zamlanacak. Mart ayında da emekliler bankaların sunduğu promosyonlardan faydalanabilecek. İşte, 2020 yılı emekli ikramiyeleri ve maaşları hakkında merak edilenler….

Sabah Gazetesi yazarı Faruk Erdem, memurların alacağı zam ve farkların yanı sıra emeklilerin alacağı ikramiye ve promosyonlarla ilgili bilgiler verdi..

Önümüzdeki Ocak ayı ile birlikte tüm emeklilerin ve memurların maaşları zam görecek. Zamlar 6 aylık enflasyona göre belirlenecek. Burada hedefteki enflasyona göre zammın yüzde 6’nın üzerinde olması bekleniyor..

SSK ve Bağ-Kur emeklileri enflasyon oranında zam alırken memurlar ve memur emeklileri ise yüzde 4 toplu sözleşme zammına ilaveten enflasyon farkını maaşlarında görecek..

Yılın ikinci çeyreği ile birlikte ise ikramiye süreci gündeme gelecek. Mayıs ayında Ramazan Bayramı ile birlikte yılın ilk ikramiyeleri ödenecek. Her emekliye 1000 lira ödeme yapılacak..

Temmuz ayında Kurban Bayramı ile birlikte de ikinci ikramiye dönemine girilecek. Bu kez yeniden emeklilere 1000’er lira daha yatırılacak. Temmuz ayında ayrıca memurlar ve memur emeklileri ile birlikte tüm emekliler için yılın ikinci zammı belli olacak ve maaşlara yeni artış yapılacak...

İşte emekliler ve memurlar için 2020 zam ve ödeme takvimi….

OCAK’TA MAAŞLAR ARTIYOR

1-6 OCAK: Memur emeklilerine maaş, ay içinde zam farkı

-3 OCAK: Zam oranları belli olacak..

-17-27 OCAK: SSK emeklilerine zamlı maaş

-24-28 OCAK: Bağ-Kur emeklilerine zamlı maaş.

MART’TA YENİ PROMOSYON

-3 yıllık taahhüt süresi dolar dolmaz promosyon başvurusu yapılabilecek..

İLK İKRAMİYE MAYIS’TA

18-22 Mayıs: Ramazan Bayramı ikramiyesi.

TEMMUZ’DA ÇİFTE KAZANÇ

1-6 TEMMUZ: Memur emeklilerine maaş, ay içinde zam farkı

-3 TEMMUZ: Zam oranları belli olacak..

-17-27 TEMMUZ: SSK emeklilerine zamlı maaş

-24-28 TEMMUZ: Bağ-Kur emeklilerine zamlı maaş

-27-30 TEMMUZ: Kurban Bayramı ikramiyesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here