BALIKESİR ESKİ İL BAŞKAN YARDIMCISI CİHAN GÜREŞÇİOĞLU’NDAN AK PARTİLİLERE KARŞI YAPILAN LİNÇ VE İFTİRA HABERLERİNE SERT TEPKİ

0
134

Ak Parti Balıkesir bir önceki dönem İl Başkan Yardımcılığı görevi yürüten Cihan Güreşçioğlu, Ak Partili Vekillere, Ak Partili Belediye Başkanlarına ve Teşkilat mensuplarına karşı fütursuzca ve art niyetli bir şekilde haber yapan ne idüğü belirsiz bazı sözde haber sayfalarına sosyal medya hesaplarından sert tepki gösterdi.
Cihan Güreşçioğlu yaptığı açıklamasında;


AK PARTİ’YE GÖNÜL VERENLERİN DİKKATİNE!
ÇOK ÖNEMLİ! PARTİMİN HİÇ BİR VEKİLİNE VE TEŞKİLATLARIMIZA ASLA LAF SÖYLETMEM!

Bölgemizde yaşayan partili partisiz herkesin haber alma hürriyeti ve hakkı vardır. Bu hak doğrultusunda habercilere ise büyük görev düşmektedir. Her şey den önce tarafsız bağımsız ve yorumsuz haber yapma görevleri ve mecburiyetleri vardır. Bu değerler doğrultusunda uzun zamandır izlediğim Yeni Söz isimli Facebook haber sayfasının, taraflı, saldırgan ve iftira kaynaklı haberler yaptığına defalarca şahit olmuş bulunmaktayım. Defalarca uyarmama ve yapmış oldukları haberlerin doğrularını gerek mesaj, gerek yorum olarak yazmama rağmen bu uyarılarım dikkate alınmamış ve sayfa yönetimi tarafından engellenmiş bulunmaktayım. Hatta yaptığım yorumlar bile silinmiştir.
Bu Haber görünümlü iftira sayfası, Ak Partinin Vekillerine, Parti Teşkilatlarına ve Belediye Başkanlarına fütursuzca saldırmış ve karalama kampanyası yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir. 31 Mart seçimleri öncesi Sn Yücel Yılmaza karşı yürütülen ahlaksız kampanyanın taşeronu olduğu gibi iyi parti adayı İsmail Ok’un da savunucusu olmuştur. Yine Bölgemizin Vekili MKYK Üyesi Sn Yavuz Subaşı’ya fütursuzca saldıran bu sayfa, Ekrem İmamoğlu’nun haber reklamını yapmaktan da geri durmamıştır. Ve bunları yaparken de sanki Ak Partiliymiş gibi bir imaj çizmesi ve sonrasında da CHP adaylarının haber görünümlü reklamlarını yapması da ayrı bir siyasi münafıklıktır.


Düşünün evine Sözcü gibi gazeteleri almayan Ak Parti davasının neferleri, ne hikmetse bu sayfa ile facebook arkadaşı olmuş ve acaba ne yazacak düşüncesi ile merakla takip etmektedirler. İBB Adayı Binali Yıldırıma karşı yürütülen, bölgemizle alakası olmayan art niyetli bir karalama kampanyasının savunuculuğunu yapıp, Ekrem İmamoğlunun haber reklamlarını yapan, 31 Mart öncesi Ak Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaza karşı yürütülen art niyetli bir karalama kampanyasının parçası olup, Millet İttifak Adayı İsmail Ok’un haberlerini yapan, Bölgemize gelmiş bir değer olan, Cumhurbaşkanımızın gençlik yıllarından arkadaşı ve dostu olan MKYK Üyemiz ve Milletvekilimiz Yavuz Subaşı’dan faydalanmak ve onu daha çok motive etmek yerine, sebepsiz ve amaçsız bir şekilde linç kampanyası yürüten, Ak Partili Belediyelerimizi ve Teşkilatlarımızı paylaşımları ile yerden yere vuran, taraflı ve art niyetli Ak Parti düşmanı, haber sayfası olduğunu iddia eden Yeni Söz isimli bu facebook sayfasına arkadaş olan ve takip eden tüm Ak Partilileri bu sayfayı boykot etmeye ve şikayet etmeye davet ediyorum.

Balıkesir İlimizde Ak Parti Teşkilatlarının bir çok kademesinde görev yapmış, Reisimizin davasına ve Ak Parti ye gönül vermiş bir nefer olarak yazıyorum; Sevgili Ak Partili dostlar! Bir insan bir insanı sebepsiz bir yere karalıyorsa emin olun ki hortumları kesilmiştir! Artık nemalanamıyordur! Menfaatleri kesilmiştir.Yada Hortumları kesilen, menfaatleri yok edilen siyasi rakiplerin beslemesi ile bu tür haberleri yapıyordur! Partimin hiç bir Vekiline, Belediye Başkanına, İl Başkanına, İlçe Başkanlarına ve Teşkilat mensuplarımıza asla laf söyletmem. Söyleyene gerek sosyal medyada gerekse yüz yüze fark etmez, gereken cevabı anında veririm! Haddini bildiririm!Bu böyle biline! Lütfen Ak Partimize saldıran bu sayfayı engelleyin, şikayet edin, boykot edin! İifadelerini kullandı. Bir çok Ak Partilinin olumlu tepkisi ile karşılanan bu açıklama Sosyal Medya sayfalarında adeta paylaşım rekoru kırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here