KEÇİÖREN’DEN MİLLİ TAVIR, ABD MENŞEİLİ FİRMALARA RUHSAT YOK

Keçiören Belediyesi ülke ekonomisi üzerinde döviz kurunun dalgalanması ile oluşturulmak istenen kriz ortamına karşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı milli seferberliğe katılarak ABD menşeili firmalara ruhsat verilmeyeceğini duyurdu.

KEÇİÖREN’DEN MİLLİ TAVIR, ABD MENŞEİLİ FİRMALARA RUHSAT YOK
KEÇİÖREN’DEN MİLLİ TAVIR, ABD MENŞEİLİ FİRMALARA RUHSAT YOK Admin

Keçiören Belediye Meclisinde yine bir ilke imza atılarak oy birliği ile alınan kararla ABD menşeili firmalara ruhsat verilmemesi kararlaştırılırken, ekonomik savaşın 15 Temmuz’un devamı niteliği taşıdığı vurgulandı. 

 

BİLBORDLARA TÜRK LİRASI İLANI

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ülkemiz milli bir duruş sergileyerek 15 Temmuz’un devamı niteliğindeki bu ekonomik savaşı da yenilgiye mahkûm edecek, saygın, bağımsız, güçlü hukuk devleti kimliğini bu vesileyle de yeniden pekiştirecektir. Ayrıca Türk Lirası üzerinden başlatılan ekonomik saldırıya karşı tüm ilçe Türk bayrağı görselli “milli paramız milli davamız” yazılı billboardlarla donatılmış, vatandaşlara dövizini bozdurarak Türk Lirasına sahip çıkma çağrısı yapılmıştır. Vatandaşımızın duyarlılığı ve devletimizin kararlılığı da bir kez daha göstermiştir ki milli menfaatlerden asla taviz verilmeyerek, ülke ekonomisinin dinamikleri güçlendirilmeye devam edecektir.” 

 

TÜM BELEDİYELERİ DAVET EDİYORUZ

Ak kararın diğer belediyelere de örnek olmasını arzuladıklarını belirterek, “Tüm belediyeleri tehdit ve yaptırımlarla kaos ortamı oluşturmak, ülkemizi hukuki sürece müdahaleye zorlamak isteyenlere karşı devletimizin milli duruşunun yanında yer alarak somut adımlar atmaya davet ediyoruz. Aldığımız bu kararın örnek olmasını temenni ederken, ülkemizin asla boyun eğmeyeceğini, teslim olmayacağını ve ekonomik savaşı kaybetmeyeceğini de bir kez daha ilan ediyoruz. “ ifadelerini kullandı.

KEÇİÖREN BELEDİYESİ MUSTAFA AK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl Açılış'ında konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl Açılış'ında konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, iş insanı Abdullah Tivnikli'nin cenaze töreninde konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, iş insanı Abdullah Tivnikli'nin cenaze töreninde konuştu