Bingöl'den Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Destek

Bingöl Belediyesi, ABD'nin ekonomik saldırılarına karşı Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ülkeye destek amacıyla kampanya başlattı.

Bingöl'den Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Destek
Bingöl'den Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Destek Admin

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, ABD’nin Türkiye’ye uyguladığı skandal yaptırım kararlarını boykot etmek ve  ülke ekonomisine katlı sağlamak için düşman saldırılarında memleketi korumak için nöbet bekleyen askerler anlamına gelen ‘Murabıtun’ adı altında hesap açarak, bir aylık maaşını devlete bağışladı. Basın açıklamasıyla kamuoyuna da seslenen Barakazi, kampanyaya destek çağrısı yaptı.

Bingöl Belediye Başkanı Barakazi, ABD’nin Türkiye’ye yönelik başlattığı ekonomik savaşa karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek kampanyası başlattı.

Halk Bankası Bingöl Şubesi’nde ‘Murabıtun’ adı altında hesap açan Barakazi, daha sonra eşi Pelvin Barakazi, AK Parti Bingöl yöneticileri ve belediye çalışanlarının katılımıyla Genç Caddesi'ndeki saat kulesi önünde basın açıklaması yaparak kampanyaya destek çağrısı yaptı.

Barakazi, “Bu çağrı, insanlığın başına bela olan vahşi kapitalizme karşı, dünya halklarının uyanış ve dirilişine sebebiyet veren yiğit insan, Türkiye Cumhuriyetinin Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğumuzun ilanıdır. Bingöl Belediyesini temsilen Belediye Başkanı sıfatıyla, Bingöl halkı adına bu haklı savaşta, Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzun sembolü olarak, bir aylık maaşımızı Halk Bankası Bingöl şubesi nezdinde açtığımız ‘Murabıtun’ hesabına yatırmak suretiyle bir çığır açmak istiyoruz. Yüce Allah’tan bu çabamızın ülkemiz ve mazlum halklar için uyanış vesilesi olmasını diliyoruz” dedi.

“KAMPANYAYA DESTEK OLALIM”

Her kesimin kampanyaya destek çıkması gerektiğini vurgulayan Barakazi, “Bu bağlamda, halkımızın bütün kesimlerinin, bu fona katkı sunmak suretiyle, ırk, din, dil, mezhep, coğrafi farklılık, siyasi parti farkı gözetmeksizin, sanat, iş dünyası, sivil kuruluşlarıyla, kısacası top yekûn bir seferberlik durumuna geçip, bu korkunç emperyalist saldırıyı hep birlikte geri püskürtelim” diye konuştu.

HESAP CÜZDANI VALİ MANTI’YA VERİLDİ

Basın açıklamasının ardından Bingöl Valisi Ali Mantı’yı makamında ziyaret eden Barakazi, açılan hesabın bütün tasarrufunun nişanesi olarak hesap cüzdanını Bingöl Valisi Ali Mantı’ya takdim etti.

Burada konuşan Vali Mantı, kampanyada dolayı Barakazi şahsında tüm vatandaşlara teşekkür ettiğini belirterek, “Biz devletiyle, ülkesiyle, milletiyle bir ve beraber olduğumuz müddetçe, inşallah ne içeride, ne de dışarıda hiçbir güç bu milleti tarihten silemeyecektir. Bu millet, kadim bir millettir, çok eski bir milletir, inşallah gelecek yüzyıllara da en güzel şekilde milletimiz tüm değerleriyle beraber taşınacaktır. Biz yeterki birliğimizi, beraberliğimizi bozmayalım, kuvvetimizi dağıtmayalım, Allah’ın izniyle bugünler gelip geçicidir. Bu millet her zaman düştüğü yerden kalkar. Yapılanlar, Allah’ın izniyle bu millete zarar veremeyecektir, hep birlikte, beraber maddi, manevi birliğimizi güçlendirmek kaydıyla güçlerimizi ortaya koyduğumuzda Allah’ın izniyle en ufak bir şey olmayacaktır” diye konuştu.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi Bingöl Belediyesi Bingöl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl Açılış'ında konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl Açılış'ında konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, iş insanı Abdullah Tivnikli'nin cenaze töreninde konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, iş insanı Abdullah Tivnikli'nin cenaze töreninde konuştu