Amasya'ya 10 Yeni Fabrika Kurulacak

Amasya’nın Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde toplam 55 milyon TL’lik yatırım 10 fabrika kurulacak

Amasya'ya 10 Yeni Fabrika Kurulacak
Amasya'ya 10 Yeni Fabrika Kurulacak Admin

Amasya'nın Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) toplam 55 milyon TL'lik yatırım ile kurulacak 10 fabrikada binden fazla kişiye istihdam imkanı sağlanacak.

1. etap ilave alanlarında parsel işlemleri tamamlanan bölgede hızla yatırıma başlayacak 10 firmaya 71 bin 167 metrekare alan tahsis edildi.

Ön tahsis belgelerinin verildiği programda konuşan Amasya Valisi Dr. Osman Varol, ülke ekonomisinin geçtiği sıkıntılı dönemde yapacakları yatırımla bin 15 kişiye istihdam sağlayacak olan firma yöneticilerine teşekkür etti. Vali Varol, "Girişimcilerimiz bu ekonomik ortamda birçok insanın geri durmasına rağmen cesaretlerini yitirmeyerek bu babayiğitliği göstererek Amasya'dan, Merzifon'dan ülkemize çok güzel bir mesaj verdiler" dedi.

Yapılacak olan yatırımların OSB'de mevcudu destekleyici ve birbirini tamamlayıcı nitelikte olduğuna değinen Varol, "Bunların ciddi bir bölümü ayrıca ihracata yönelik de çalışacak fabrikalar, tesisler. Bunların tamamını düşündüğümüzde Cumhurbaşkanımızın çok yoğun mücadeleler verdiği bugünlerde söylediği üretime yönelik, ülkemizi kalkındırmaya yönelik adımlara gerçekten çok önemli bir örnek teşkil edecek. Buradan Amasya'dan verilen mesajın, Amasya'da atılan bu adımın ülkemizin tamamına da çok önemli bir moral vereceğini düşünüyorum. Katkıda bulunacağını düşünüyorum. Biliyorsunuz bugünlerde sloganımız 'kazanacağız'. Eğer bu bir mücadeleyse, ülkemize açılan bir savaş varsa unutmamak gerekir ki bizim milletimizin, bizim ülkemizin tarihi kazanılmış savaşların tarihidir. Biz bu mücadeleyi de kazanacağız, bu savaşı da kazanacağız" diye konuştu. haberler.com

merzifon amasya amasya merzifon MMerzifon Organize Sanayi Amasya Valisi Dr. Osman Varol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl Açılış'ında konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl Açılış'ında konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, iş insanı Abdullah Tivnikli'nin cenaze töreninde konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, iş insanı Abdullah Tivnikli'nin cenaze töreninde konuştu