ÜMRANİYE-ÇEKMEKÖY METRO HATTI PAZAR GÜNÜ AÇILIYOR

Ümraniye-Çekmeköy metro hattıyla ilgili gazetecilere açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı’nın devamı olan Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı bu Pazar günü Madenler Meydanı’nda saat 15.30’da açılacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı açılışa tüm İstanbulluları bekliyoruz” dedi.

 ÜMRANİYE-ÇEKMEKÖY METRO HATTI PAZAR GÜNÜ AÇILIYOR
 ÜMRANİYE-ÇEKMEKÖY METRO HATTI PAZAR GÜNÜ AÇILIYOR Admin

İstanbulluların büyük bir heyecanla beklediği haberi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal verdi. Gazetecilere açıklama yapan Uysal, Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattı olan Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı’nın devamı niteliğindeki Ümraniye-Çekmeköy metro hattının Pazar günü açılacağını söyledi.

TRAFİK RAHATLAYACAK
Hattın açılmasıyla bölgedeki trafiğin büyük ölçüde rahatlayacağını vurgulayan Uysal, “Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olan Üsküdar-Ümraniye metro hattı geçtiğimiz Aralık ayında açılmıştı. Bu hattın devamı niteliğinde olan Ümraniye-Çekmeköy metro hattında çalışmalar, test sürüşleri ve sertifikasyon süreci tamamlandı. 21 Ekim Pazar günü saat 15.30’da Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımıyla Madenler Durağı’nda açılışını yapacağız. Özellikle bu hattan istifade edecek Çekmeköylüleri, Sancaktepelileri ve tüm İstanbulluları açılışımıza bekliyorum. Üsküdar-Ümraniye hattı 9 durakta hizmet veriyordu. Ümraniye-Çekmeköy hattıyla 7 durak daha eklendi. Toplamda 16 durak ile hizmet verecek. İstanbul’da trafik yoğunluğunun en çok yaşandığı bölgelerden biri burası. Bu metro hattının açılmasıyla trafik de ciddi ölçüde rahatlayacaktır. Şimdiden tüm İstanbullulara hayırlı olsun” dedi.

20 KİLOMETRE HAT, 16 İSTASYON
Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosunun 1. etabı olan Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı geçtiğimiz sene Aralık ayında açılmıştı. 10 buçuk kilometre uzunluğundaki hat 9 istasyonla hizmet veriyordu. Şimdi de hattın 2. etabı olan Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı açılıyor. Böylece 20 kilometreye uzanan hat 16 istasyon ile hizmet verecek. 126 adet metro aracıyla günlük ortalama 700 bin yolcu taşınacak. 2023 yılına kadar yapılacak geliştirme çalışmalarıyla saatte tek yönde 65 bin yolcu taşınabilecek.

STASYONLAR ARASI SEYAHAT SÜRESİ:
SANCAKTEPE’DEN; 
ÜSKÜDAR: 27 DK.
ÜMRANİYE: 15,5 DK.
KARTAL : 62 DK.
YENİKAPI: 39 DK.
TAKSİM : 47 DK.
HACIOSMAN: 71 DK.
HAVALİMANI : 71 DK.
OLİMPİYAT STADI: 81 DK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl Açılış'ında konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl Açılış'ında konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, iş insanı Abdullah Tivnikli'nin cenaze töreninde konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, iş insanı Abdullah Tivnikli'nin cenaze töreninde konuştu