BİNALİ YILDIRIM: "KİMSE MECLİSİN SESİNİ KISAMAZ"

TBMM, ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde uzun dönemli çalışmasına başladı. Açılışı yapan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, mikrofonun sesinin bir kaç saniye geç açılması üzerine “Kimse TBMM’nin sesini kısamaz” diye espri yaparak konuşmasına başladı.

BİNALİ YILDIRIM:
BİNALİ YILDIRIM: Admin

Meclis, 24 Haziran genel seçiminden sonra ant içme töreni, Olağanüstü Hal Yasası ve bedelli askerlikle ilgili iki zorunlu düzenlemeyi çıkarmış ve tatile girmişti. Genel Kurul bugün saat 14.00’te Meclis Başkanı Binali Yıldırım başkanlığında yeniden toplandı.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın yaptığı konuşma özetle şöyle :"Kimse TBMM'nin sesini kısamaz. Milli iradenin temsilcileri olan bizler bu yüce çatı altında yeni yasama dönemine başlamış bulunuyoruz. Yeni dönemin hayırlı olmasını diliyor hepinizi sevgiyle selamlıyorum.Necip milletimizin birliğinin kardeşliğinin somut bir ifadesi olan bu meclis her zaman bir çare kapısı olmuştur. Burada sadece sorunlar değil, çözüm yolları da konuşulacaktır. Kahraman meclis İstiklal Savaşı'nın en zor günlerinde isabetli kararlar almıştır.FETÖ'cü hainler 15 Temmuz gecesi ağır silahlarla harekete geçtiler. Gazi Meclis o gece dimdik ayakta durdu. Kur saldırısında Meclis dik durdu. Aziz milletimiz hep payidar olacak.

'GÜCÜMÜZÜ MİLLETTEN ALIYORUZ'
Aziz milletimiz başta olmak üzere, hükümetimiz, vatanını milletini bayrağını seven herkes 15 Temmuz'da ülkemize sahip çıkmıştır. Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazi kardeşlerimize de hayırlı uzun ömürler diliyorum. Demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bizler gücümüzü milletten alıyoruz. Demokrasimize yönelen her saldırı bundan sonra da karşısında bu yüce meclisi bulacaktır.

'MİLLİ MESELERDE ASLA İTİLAFA DÜŞMEYİZ'

Zaman zaman tartışırız, uzlaşamadığımız konular da mutlaka olacaktır ama esas olan müzakere edip sonuçları ortaya koymak. Milli meselelerimizde asla itilafa düşemeyiz. Karar alana kadar herşeyi konuşuruz ama karar aldıktan sonra bir bileğe bağlı parmaklar gibi tek yumruk oluruz.

'TÜRKİYE MAZLUMLARIN HAKKINI SAVUNMAYA DEVAM EDİYOR'

Aziz milletimiz bu çatı altında yaptığımız faaliyetleri büyük bir dikkatle takip etmektedir. Güçlünün hukukun üstünlüğünün yaygınlaştığı bir dünya düzeni görüyoruz. Türkiye mazlumların haklarını savunmaya devam ediyor. Bizler burada çalışırken, sınırlarımız içinde ve dışında umudunu bizlere bağlamış milyonları gözardı edemeyiz. Biz dünyaya söyleyecek sözü olan bir milletin evlatlarıyız. 

'ÜLKEMİZİN İTİBARINI KORUMAK ASLİ GÖREVİMİZ'

Ülkemiz küresel kaynaklı sıkıntıların başarıyla üstesinden gelmiştir. Bundan sonra da gelecektir. Yüce meclisimiz üzerine düşen görevi yerine getirecektir. Uluslararası her platformu en etkin şekilde değerlendireceğiz. Ülkemizin itibarını korumak asli görevlerimizden olacaktır. 8 Ekim'de Antalya'da önemli bir toplantıya ev sahipliği yapacağız. Bölge sorunları ve küresel sorunları ele alacağız. 26 meclis başkanı ve meclis başkanları ile 600 civarında katılımcı bu toplantıda olacak.

YENİ SİSTEM

Yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Yeni sistemin ilk milletvekilleri de bizler olarak TBMM'de sistemin ruhuna uygun olarak yasama, denetim odaklı çalışmalarımızı yürüteceğiz.Bu yasama Meclisinde milletvekili sayımız 600 olmuştur. 4 arkadaşımızın icrada görev almasıyla bu sayı 596'ya inmiş, 104 kadın milletvekili görev almıştır. Kadın milletvekillerimizin oranı yüzde 25 artmıştır. Kadın milletvekillerinin seçmen sayısıyla artacağına yürekten inanıyorum.

'YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR'

Yasama altyapımızı güçlendirdik. Yeni dönemde yapacak çok işimiz var. Milletvekillerine daha fazla sorumluluk düşüyor. Kanun teklifleri bu yüce çatı altında hazırlanacak. Tekliflerin kurula gelmesi sürecinde gruplarımıza çok büyük işler düşmektedir.

BİNALİ YILDIRIM TBMM AK PARTİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl Açılış'ında konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl Açılış'ında konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, iş insanı Abdullah Tivnikli'nin cenaze töreninde konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, iş insanı Abdullah Tivnikli'nin cenaze töreninde konuştu