BAŞKENT’TE KESİNTİSİZ TRAFİK DÖNEMİ BAŞLADI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN REKOR BİR SÜREDE YAPIMINI TAMAMLAYARAK HİZMETE AÇTIĞI ANKARA’NIN YENİ KAVŞAKLARI, OKULLARIN AÇILDIĞI İLK GÜN, TRAFİĞE ADETA CAN YELEĞİ OLDU

BAŞKENT’TE KESİNTİSİZ TRAFİK DÖNEMİ BAŞLADI
BAŞKENT’TE KESİNTİSİZ TRAFİK DÖNEMİ BAŞLADI Admin

AKKÖPRÜ, SAMSUN TÜRK TELEKOM ÖNÜ VE DİKMEN KEPEKLİ KAVŞAKLARININ TAMANLANDIĞINI, ALT GEÇİTLERDEN “İLK GEÇİŞİ” YAPARAK MÜJDELEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA:

“OKULLARIN AÇILDIĞI İLK GÜN OLMASINA RAĞMEN BAŞKENT TRAFİĞİNE BÜYÜK BİR RAHATLIK KAZANDIRAN YENİ KAVŞAKLARIMIZ, SÖZ VERDİĞİMİZ GÜNDE AÇILDI. TÜM BAŞKENTLİLERİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

“AKAY KAVŞAĞI’NDAKİ ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZ DA TAMAMLANDI”

         Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından rekor bir sürede yapımı tamamlanarak, hizmete açılan yeni kavşaklar, okulların açıldığı ilk gün Başkent trafiğine adet can yeleği oldu.

         Akköprü, Samsun Yolu Türk Telekom Önü ve Dikmen Kepekli Kavşaklarının tamamlandığını “ilk geçişi” kendi kullandığı makam aracıyla yaparak açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Söz verdiğimiz gibi okulların kapanmasıyla başlayan çalışmalarımızı, okullar açılmadan bir gün önce hizmete almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ankaralılarımıza, çalışmalar süresince bize karşı gösterdikleri sabır ve özveri için teşekkür ediyorum” dedi.

YENİ KAVŞAKLAR TRAFİĞİ RAHATLATTI

         Başkan Tuna’nın talimatıyla Başkent trafiğinde yoğunluğa neden olan noktaların tespit edilmesiyle özellikle Samsun Yolu Türk Telekom Önü, Akköprü ve Dikmen kavşaklarında okulların kapanmasıyla birlikte yaz tatili boyunca bayram tatili arası vermeden ekipler tarafından 7/24 esasına dayalı hummalı bir çalışma gerçekleştirildi ve okullar açılmadan üç kavşak da trafiğe açıldı.

         Okulların açıldığı ilk gün de sabah saatlerinde başlayan yoğunluğa nefes aldıran yeni kavşaklar, gün geçtikçe yeni yönlendirme levhaları ve sinyalizasyon sistemiyle daha da anlaşılır hale gelecek. Başkentliler, asfaltı, çizgileri ve levhalarıyla, yepyeni ve konforlu yeni kavşaklarla karşılaştıkları sabah saatlerinden itibaren rahat bir trafik akışıyla, çocuklarını okullara yetiştirmenin, işlerine varabilmenin mutluluğunu yaşadılar. 

HANGİ KAVŞAKTA NE YAPILDI?

Başkent trafiğine neşter niteliğindeki çalışmalar kapsamında, ortalama 2 ayda yapımı tamamlanan kavşaklarda neler yapıldı:

-Konya, İstanbul ve Samsun yollarının kesişiminde bulunan Akköprü Kavşağı’ndaki köprü 2’şer şeritten 3’er şeride çıkarıldı ve alttan hem İstanbul Yolu hem de Ulus istikametine dönüş varyantları yapıldı. 

-Kepekli kavşağı olarak da bilinen Mevlana Bulvarı’nın Dikmen Caddesi’yle kesiştiği noktada yapılan yaklaşık 470 metre alt geçit sayesinde ise Konya-Samsun Yollarında, 3 gidiş-3 geliş kesintisiz bir ulaşım sağlandı. Üst kısımda yer alan dönel kavşak sayesinde de Samsun-Konya yolu yönlerinden gelen araçların Dikmen Caddesi’ne giriş çıkışları sağladı. 

-Diğer bir alt geçit projesi olan Samsun Yolu Türk Telekom önündeki çalışmayla da mevcut “U” dönüş iptal edilerek, yerine alt geçit yapıldı. 3 gidiş-3 geliş olarak inşa edilen 580 metre uzunluğundaki geçit sayesinde Konya istikametinden gelip Havaalanı yönüne devam edecek araçlar ile Samsun istikametinden gelen araçların kesişme yaşamadan Havaalanı istikametine dönebilmeleri sağlandı. Aydınlıkevler ile Örnek Mahallelerinin birbiriyle bağlantısını da sağlayan alt geçit çalışması ile üstteki kavşak çalışmasının da son rötuşları yapılıyor. 

AKAY’DAKİ ALTYAPI DA TAMAM…

         Kış ayları öncesi Başkent’teki sel baskınlarının önüne geçecek önemli bir çalışmaya da başlayan Büyükşehir Belediyesi, tespit ettiği 15 ayrı noktada içme suyu ve yağmur suyu hattı yenileme çalışmalarına hız verdi ve öncelikle Akay Kavşağı’ndaki çalışmaları okullar açılmadan tamamladı.

         Bölgenin hassas bir nokta olması sebebiyle, itinalı ve özenli bir çalışma yürüten ekiplerin geceli gündüzlü yoğun mesaisi sonucu Akay Kavşağı trafiğe açıldı. Altyapıyı baştan sona yenileyip, yolları asfaltlayan ve çizgilerini çekerek, dört dörtlük bir şekilde trafiğe açan ekipler, bölgeye gelen Başkentlileri, büyük sürprizle karşılamış oldular.

MUSTAFA TUNA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl Açılış'ında konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl Açılış'ında konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, iş insanı Abdullah Tivnikli'nin cenaze töreninde konuştu
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, iş insanı Abdullah Tivnikli'nin cenaze töreninde konuştu